Здоров'я дітей

Поради щодо здоров'я малят, нестандартні вправи, загартування

Запалення горла у дітей: причини, симптоми та способи лікування

Запалення горла – часта проблема серед дітей різного віку. Розуміння причин, симптомів та ефективних методів лікування може допомогти батькам швидко відреагувати на цю недугу.

Причини запалення горла

Запалення горла у дітей може бути викликано різними факторами. Розуміння цих причин допомагає в ефективному лікуванні та профілактиці захворювання.

1. Найбільш поширеною причиною є вірусні інфекції, такі як звичайна застуда, грип, аденовіруси, Епштейн-Барр вірус (викликає інфекційний мононуклеоз). Віруси атакують слизову оболонку горла, викликаючи запалення та біль.

2. Хоча бактеріальні інфекції вони зустрічаються рідше, бактеріальні інфекції, такі як стрептокок горлової групи A, можуть викликати запалення горла. Такі інфекції часто супроводжуються більш вираженими симптомами та можуть потребувати лікування антибіотиками.

3. Алергічні реакції також можуть викликати симптоми запалення горла. Це може бути реакція на пилок, пил, шерсть домашніх тварин або певні продукти. Алергії зазвичай супроводжуються іншими симптомами, такими як чхання, нежить, свербіж у горлі.

4. Сухе повітря, особливо в зимовий період, коли в приміщеннях працюють опалювальні системи, повітря може стати дуже сухим. Сухе повітря може висушувати слизову оболонку горла, викликаючи роздратування та біль.

5. Такі фактори, як гучне кричання або тривале говоріння, можуть механічно подразнювати горло, викликаючи запалення.

6. Кислотний рефлюкс, коли шлункова кислота потрапляє в горло, може викликати запалення та дискомфорт у дитини.

7. Забруднене повітря, дим, хімічні речовини можуть викликати подразнення горла.

8. У дітей зі слабкою імунною системою, наприклад, у тих, хто переніс недавні захворювання або має хронічні захворювання, ризик розвитку запалення горла вищий.

Симптоми

Основні симптоми запалення горла включають:

• Найбільш виразний симптом – це біль у горлі, особливо під час ковтання. Біль може бути гострим або тягнучим, постійним або періодичним.

• Зазвичай внутрішня поверхня горла і задня стінка виглядають яскраво червоними та роздратованими.

• У деяких випадках мигдалини стають набряклими та можуть покриватися білими або жовтими плямами, особливо при бактеріальних інфекціях.

• Лімфовузли на шиї, особливо під щелепою, можуть стати болючими та збільшитися у розмірі.

• Хриплість або зміна голосу є частим симптомом, особливо якщо запалення впливає на голосові зв'язки.

• Діти можуть скаржитися на відчуття сухості або свербіння в горлі.

• Діти з запаленням горла часто відчувають загальну слабкість, втому, можуть мати підвищену температуру та головний біль.

• Через біль та дискомфорт у горлі діти можуть їсти менше звичайного.

• У деяких випадках, особливо при сильному запаленні або набряку горла, діти можуть мати проблеми з ковтанням.

• Через біль та труднощі з ковтанням діти можуть мати підвищене слиновиділення.

Важливо відрізняти ці симптоми від звичайного застудного нездужання.

Лікування залежить від причини запалення. У випадку вірусної інфекції, зазвичай рекомендується симптоматичне лікування – вживання теплих напоїв, полоскання горла. Якщо причина бактеріальна, може знадобитися антибіотикотерапія.